29 Haziran 2010 Salı

Kadınların temizlik yarışı


Ne zaman bir kaç kadın bir araya gelsek konu dönüp dolaşıp temizliğe geliyor. En yabancı kaldığım ve konuşamadığım kadın muhabbeti bu! Hiç işim yok temizlikle falan, aradığım bi şey değil yani :)

- Şekerim şu kültablası burada dursa bana batıyor, hayatta duramam. Her şey düzenli olacak.

- Aynen canım ben de öyleyim. Her gün temizlik yaparım.

- Ben her hafta camları siliyorum.

- Halıları silkelemeden duramam, önce süpürürüm sonra silerim. Üstüne de yalıyorum, yoksa içime sinmez.

- Ay ben bokumu bile yıkıyorum, o kadar titizim yaniii.

- Kız ben sıçmıyorum ya ne zamandır, pis iğrenç bi şey.

Bu ya, yemin ederim bu! Resmen yarış var. Temiz titiz düzenli kadın çok makbul. Bok makbul! Asgari düzeyde bi temzlik lazım tabi ki. Ama bunu meziyet olarak göstermek çok garip geliyor bana. Bi de böyle bi şey yok gerçekten, gidiyorum görüyorum normal ev. Ne çok düzenli ne de çok temiz. Böyle konuşanların evi benimkinden daha düzenli, daha temizse çocuğumu keserim :)

27 Haziran 2010 Pazar

Halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Ne güzel söz di mi, bayıldım. Kardeşimden duydum, iki gündür bunu düşünüyorum. İnsan kafaya takacak çok şey buluyor ama çok şükür mühim bir derdim yok. Ailem hayatta, sevgilim yanımda, iyi kötü bi işim var, elim ayağım tutuyor.

Allah ağzımızın tadını bozmasın, dert sahibi olanlara derman versin. Amin :)

25 Haziran 2010 Cuma

Allah kadının şerrinden korusun, Amin!

İşyerinde yaşadığım bir olayı anlatıcam.

Bi müdür pembe, yakasında fırfırlar olan bir elbise giymiş. Ben sevimli buldum, çok genç göstermiş beğendim dedim. Odaya başka bir kadın geldi, " aaaa çok güzel olmuşsunuz, elbisenize bayıldım" dedi.

Bu yorumu yapan kadınla öğlen tatilinde bahçede konuşuyoruz, müdür de karşıda başkalarıyla birlikte. "elbisesi berbat, zaten iğrenç giyiniyor" dedi.

Valla bence sen daha berbatsın, eğer gerçekten kötüyse neden iyi dedin yorum yapmasaydın en azından. Bana üniversitede okuyan biri iş hayatı nasıl diye sorarsa bunu anlatıcam. Özetlemiş olurum diye düşünüyorum.

21 Haziran 2010 Pazartesi

Pardon kuzum siz hangi dili konuşuyorsunuz?

Facebook sayfamdaki bir yazışmayı daha doğrusu fotoğraf altı yorumunu kopyalıyorum. İçimden bir sürü şey yazmak geliyor ama ne yazayım neresine laf sokayım bilemiyorum. Bunu yazanlar yaşı küçük insanlar da değiller, salgın gibi bi şey bu! Sosyal medya diye methiyeler düzülüyor facebook, twitter gibi ortamlara her tarafı medya olsa ne olur konuşulan dili anlamıyorum ki :)

a- ama olmadıkiiii bu.cimcime benim tubammmm gene karıştırdınnn seno ebubemmmmm

b- sen benim canımıniçisin, nar ımsın :D canımsın :D

a- ohohohoh ya şuan uçuşa geçtim.birazdan istanbulda olurum sanırımmm:D

6 Haziran 2010 Pazar

Hadi ordan :)

Şu anda kol gibi bi rapor yazmam gerektiği için tabi ki oyalanıyorum. Aklıma bi şey geldi onu yazıcam.

Dışarda bir yer ararken birilerine sorarsın ya, ben hem onların dediklerini yapıyorum hem de içten içe söylediklerine inanmıyorum. Bu olayın adını bulamadım ama anlatıcam :)

Geçen yaz Bodrum'a tatile gittik erkek arkadaşımla, çarşıdayken Halikarnas'ı sorduk. Hadi Gari'nin oralarda bir dükkan sahibine. Adam 2-3 km var buraya, dümdüz gidin falan diye anlattı. Tamam teşekkürler dedik sonra ikimiz de aynı şeyi düşünmüşüz. "Yok artık, 2-3 km yoktur daha neler" dedik. hahahaha sanki biliyoruz nerede olduğunu biliyosan niye soruyosun, soruyosan niye inanmıyosun di mi :)

Bi akşam Ataşehir migrosa gidiyorum, otobüse bindim muavine dedim beni orada indirin diye. Daha önce gittim ama otobüsle gitmedim, neyse geldik bi yerlere benzettim migrosun oraya. Geldik mi dedim? Çocuk da yok daha 5-10dk var dedi. Yine içimden "Atıyosun, o kadar yok dedim." 10dk sonra indim otobüsten :)

Bu akşam da bi arkadaşımıza gittik, 3 kişi. Çıktık, dolmuş geçiyor mu buradan diye sitenin güvenlik görevlisine sorduk. Adam da geçiyor ama yarım saatte bir geçer bugün Pazar olduğu için dedi. Yine içimdeki engelleyemediğim ses. "Atma, karşı taraftan vızır vızır dolmuş geçiyor, buradan da geçer" dedi. 20dk sonra binebildik dolmuşa.

Nedir bu durum haci :)