29 Haziran 2010 Salı

Kadınların temizlik yarışı


Ne zaman bir kaç kadın bir araya gelsek konu dönüp dolaşıp temizliğe geliyor. En yabancı kaldığım ve konuşamadığım kadın muhabbeti bu! Hiç işim yok temizlikle falan, aradığım bi şey değil yani :)

- Şekerim şu kültablası burada dursa bana batıyor, hayatta duramam. Her şey düzenli olacak.

- Aynen canım ben de öyleyim. Her gün temizlik yaparım.

- Ben her hafta camları siliyorum.

- Halıları silkelemeden duramam, önce süpürürüm sonra silerim. Üstüne de yalıyorum, yoksa içime sinmez.

- Ay ben bokumu bile yıkıyorum, o kadar titizim yaniii.

- Kız ben sıçmıyorum ya ne zamandır, pis iğrenç bi şey.

Bu ya, yemin ederim bu! Resmen yarış var. Temiz titiz düzenli kadın çok makbul. Bok makbul! Asgari düzeyde bi temzlik lazım tabi ki. Ama bunu meziyet olarak göstermek çok garip geliyor bana. Bi de böyle bi şey yok gerçekten, gidiyorum görüyorum normal ev. Ne çok düzenli ne de çok temiz. Böyle konuşanların evi benimkinden daha düzenli, daha temizse çocuğumu keserim :)

4 yorum:

Merope dedi ki...

ben bokun içinde debeleniyorum

TIKANDI BABA dedi ki...

halam gitmiş süpürge almış bilmem kaç bin liraya havadaki maytları temizliyomuş.. mayt neyse artık aq. lan olm deli misiniz.. tamam yerde toz topakları yuvarlanmasın vahşi batı edasıyla ama bokunuzu da çitilemeyin.. gereNk yok..

unusual dedi ki...

@Merope: benim de bi farkım yok :)
@TIKANDI BABA: ikisinin ortası olmak için tüm çabamız :)

Kitapkolik dedi ki...

Merhaba. Yeni hayata geçirdiğimiz kitap sitesi projemize renk gelsin diye mini bir yarışma organize ettik. Kitap ödüllü bir yarışma. Yarışmamızı sitenizden duyurarak çekiliş hakkı kazanabilir ve sitemizin tanıtımına destek olabilirsiniz… Yarışma sayfamızın linki: http://www.kitapkolik.net/kitapkolik-net-kitap-odullu-yarisma