5 Ocak 2014 Pazar

Nişan Şekeri

Helloooooo, en son yazdığım tarihe bakınca utandım. Kaldığımız yerden devam edelim denecek bir tarih değil. Temmuz 2012!!! gerçekten çok şey değişti hayatımda, İngiltere vizesi alamadım, çalışmaya başladım, evlendim :))

Dedim ki fotoğraflar klasörüne bakayım, ilk yazılabilir fotoğrafla ilgili yazarak başlayım :)

Burada sıkça gittiğimiz yerleri birbirimize yaptığımız sürprizleri yazıyordum aslında ama evlilik konusunu açmamıştım hiç. Bizimki gibi uzatmalı ilişkilerde evlilik çifte en çok sorulan soru oluyor, biz de artık o kadar bunaldık ki bu sorulardan evlenelim bari dedik. Millet rahatlasın en azından, yoksa benim istediğim falan yoktu!! :)))) Şaka bir yana, gerçekten bu adamla aynı evde otururum zerre de batmaz bana, huyu da güzel birbirimizi üzmeyiz kırmayız "uyumlu bir çiftiz" diyorsanız bu yola girin. Yoksa hiiiiç bulaşmayın, nice boşananlar var. Tek sebebi hayata farklı pencereden bakıyor olmaları. Sanırım flört döneminde anlaşılmıyor bu. Uyumlu olmak aynı olmak anlamına gelmiyor, esnemek demek benim gözümde. Bunu başaramayan çiftlerin sonu fena. Allah kimseyi ayırmasın diyoruz, bizi de tabi :)

Ben yavaş yavaş bu süreçte neler yaptık onları anlatmak istiyorum bir kaç yazıda. Ziiiraaa en sevdiğim konu evlilik, düğün, şeker, pasta, gelinlik :)) Bu arada evlilik hazırlıkları sırasında da eşini bunaltan paparayı yiyen çok insan var. Adamı 5 saat perde bakmaya götürürsen adam bunalır tabi. Sakin sakin, dengeli bir şekilde verin dozu hanımlar. Kuşları ürkütmeyin :) Ben büyük şeylerle değil de (gelinlik, mobilya vb.) böyle şekerdi, peçeteydi, şarkı listesiydi gibi şeylerle bunalttım mesela :))

Ocak sonu nişan, Mayıs'ta düğün dedik. Nişan bizim evde oldu çok fazla bir şey yapmadım ben, ailem sağolsun çok koşturdu. Biz İstanbul'dayiz, kız evi Ankara'da, erkek tarafı Eskişehir'de. Ocak'tan Mayıs'a kadar kaç bin km yaptık siz hesap edin :)

Nişan elbisesi aldık, çok sancılı bir süreç olmadı çünkü eşimi alacağım gün götürüp iki elbise denedim o kadar. Kızlar kahrımı çekti bu aşamalarda, siz de sakın müstakbel eşinizi başından sonuna kadar bu alışverişe dahil etmeyin. Kızlar hem daha iyi fikir veriyor hem de tabii ki daha sabırlılar :)

Nişan pastasını annem ve kardeşim kendi zevklerine göre yaptırdılar. Şehir dışında olunca şöyle oluyor:
Fotoğraf çekip gönderiyorlar, "bu olsun" diyorsun. "Ama aslında biraz da şöyle olsa daha güzel olmaz mı?" diyorlar. "Tamam o zaman sizin dediğiniz gibi olsun." diyorsun. "AAAAA AMA SEN DE HİÇ FİKİR VERMİYORSUN" diyorlar. Sonunda dedim ki benim zevkimi az çok biliyorsunuz, size bırakıyorum. Siz seçin. (Benim böyle yapmama alışık olmadıkları için bin kere arayıp teyit ettiler :))))) )


Nişan çikolatasının bir tane bile fotoğrafını çekemeden ikram etmişler yanarım ona yanarım dostlar. Eminönü'nde yaptırdık, gümüş tepsi, tabak vb. istemedim ben gümüş rengi bir altlık aldık ona yaptırdık baya süslü bir paket oldu, çikolataları da herkes çok beğendi. "Kim yiyecek ya bunu bir sürü yemek var pasta var" demeyin, kendimize iki tane zor sakladık :) Yeniyormuş gerçekten, anı olarak alıp götürmek isteyenler de oluyor tabi. Dışı gümüş renkli parlak kağıt kaplı çikolatalardı.


Biz bir de o gün dağıtacağımız şekerler verelim istedik. Asıl konumuz bu. Normal insanlar gidip bir yerden yaptırıyor tabi bu şekerleri falan ama ben her şey değişik olsun diye tutturduğum için değişik bir şeyler buldum :)

The Loli Shop adında el yapımı şekerler yapan bir şekerci var. Daha önce eşime hediye bir kavanoz şeker almıştım, hem tadı hem görselliği gerçekten çok güzel. Oradan nazar boncuklu şekerler sipariş ettim. Gönül onlar hazırlasın, kavanozları ve süsleriyle hazır gelsin isterdi ama şekerler el yapımı olduğu için çok ucuz değil. Bir de gıda boyası sebebiyle sitedekinden farklı renkler gelebiliyor. Aşağıdaki şekerler mavi ve mor olarak sipariş ettiklerim. Gelen renkler bildiğiniz gri ve su yeşili. (Eğer böyle bir işe girişecekseniz mutlaka sipariş kargolanmadan fotoğrafını isteyin) ve içinde hiç katkı maddesi olduğu için bayatlama ihtimalini düşünerek siparişi olaya yakın bir tarihte sizde olacak şekilde verin. Aynen böyle yapın ki benim gibi bambaşka renkler arasında kalın, sıkıntıdan patlayın :)))

Şekerler gelmeden önce Eminönünden mavi ve yeşil kurdeleler, şeker koymak için poşetler, nazar boncukları almıştık. Bir de en favori mekanlarımdan olan Şekerci Cafer Erol'dan dışı çikolata kaplı bademlerden aldık. Şekerlere göre renk uyumu yaptım kendimce, bademler mavi ve beyazdı. Şekerler bir geldi renkler bambaşka, çok üzüldüm ama bu uzuuun süreçte ota boka üzüldüğünüz için bir süre sonra çok takmamayı öğreniyorsunuz. Benim gibi takıntılı bir manyak bile bu öğüdü veriyorsa dinleyin derim. Bir de tabi bu süreçte sizi telkin edebilecek bir eş seçmiş olmalısınız. "Olsun, bak böyle de çok güzel oldu. Etiketlerle uyumlu oldu" gibi söylemlerin "Sen her şeyi takarsan erkenden ölürsün" gibi tehditlerin de çok etkisi var tabi :))


Etiketlerin görselini internetten buldum, normal A4 kağıda renkli bastırıp kestim, poşetlerin içine koydum. Böyle tekil şahıs konuşuyorum ama eşim çok yardım etti gerçekten. Annem de bana sürpriz yapıp lavantalı magnetler hazırlamış, onlar da çok güzeldi :) pişti olmadı neyse ki. Hem şekerleri hem lavantaları iki ayrı sepete koyup misafirlere dağıttık.Uzun bir yazı oldu, özlemişim :) Görüşmek üzere..

Hiç yorum yok: