27 Ocak 2011 Perşembe

Hayat Yeşil Umut Mavi


Koroda çok sevdiğim bir kardeşim var, Emrah. Ablasının bir hastalığı olduğunu biliyordum ama detayını bilmiyordum.

Ablasının adı Evgin Atalay. Hastalığın ismi "Friedreich Ataxia"ymış. Maalesef tedavisi olmayan bir hastalıkmış. Bu hastalığa lise çağlarında yakalanmış ve tedavisi yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmış. Ama eğitimine dışarıdan devam etmiş ve üniversiteyi bitirmiş. Evgin edebiyatla hayata tutunmaya çalışıyor. Bir kitap yazmış, "Hayat Yeşil Umut Mavi"

2 Şubat 2011 Çarşamba akşamı Barış Manço Kültür Merkezi'nde kitap tanıtım gecesi yapılacak. Koro olarak elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. Gecede korodan arkadaşlarımız, müzisyen tanıdıkları da sahne alacak. Ayrıca Kas-Der başkanı Prof. Dr. Coşkun Özdemir, yazar Sennur Sezer ve koromuzun yetiştirdiği sanatçılardan biri Özgür Akdemir de gecede olacak. Kokteyl için de korodan bir kaç arkadaş bir şeyler yapmak için çabalıyoruz :)

Ben de orada olacağım tabi ki :) Biletler 5 TL. Bence gelin, Evgin'le tanışın. Müzik ve edebiyatla dolu güzel bir gece geçirin, Evgin'in kitabından alın. Hayata dört elle sarılmak nasıl oluyormuş gözlerinizle görün. Eminim oradan ayrılırken dert ettiğiniz şeylerin büyük bir kısmı artık size önemsiz görünecek.

Hiç yorum yok: