21 Ağustos 2008 Perşembe

temizlik seferberliği

bir kaç gündür temizlik yapıyorum (bir kaç, her şey, hiçbir şey kelimelerini ne zaman tereddütsüz yazabilicem gerçekten çok merak ediyorum. -ki ve -de 'lerin yazımı konusunda çok hassas olan bünyem nedense bu dilbilgisi kuralını öğrenmeyi reddediyor yıllardır) hep dağınıktım, yaşadığım yer hiç bir zaman bal dök yala olmadı. çok da rahatsız olmadım aslında dağınıklıktan ve pislikten. bu kadar küçük bir evde oturmamıştım daha önce, resmen sığamıyorum. çok fazla döküntü de var evde kabul ediyorum. aldıkça alıyorum, koyacak yer bulamıyorum.

öncelikle evdeki alanları maksimum verimle doldurmaya karar verdim, iş yerinde amelelik yapıyorum bari evde mühendislik yapayım. tesis planlaması dersinde gördüğüm yaklaşımları evimde uygulayacağım, evet efendim. sonra da kaç dolaba gerek duyuyorum ona karar vericem. kitaplar için de bir kitaplık alıcam. odadaki külüstür bilgisayarı atıcam oraya kitaplık koyucam.

kendime şaşırıyorum, benim için kişisel tarihimdeki en büyük devrimlerden biri bu kadar büyük bir temizliğe girişmek. bunalımda falan da değilim aslında. bu halimden sıkıldım artık sanırım. al sana değişimci ol yetkinliğinden 5, hem kendimdeki eksikliği farkediyorum hem de eyleme geçiyorum. süperim gerçekten!

Hiç yorum yok: